📣🔴لس‌آنجلس تایمز- 15 خرداد: ”این سؤال که جانشین خامنه‌ای 77ساله و بیمار چه کسی خواهد بود

📣🔴لس‌آنجلس تایمز- 15 خرداد: ”این سؤال که جانشین خامنه‌ای 77ساله و بیمار چه کسی خواهد بود بر انتخابات ۲۹اردیبهشت در ایران سایه افکنده بود.
🔻 بعد از مرگ رفسنجانی، کسی که مانند او قدرت تأثیرگذاری برای گذار از خامنه‌ای به یک جایگزین را داشته باشد، وجود ندارد. آن هم در شرایطی که جناحهای حکومتی به‌شدت در مقابل یکدیگر قرار گرفته و قطبی شده‌اند.
🔻در چنین شرایطی، سپاه پاسداران ممکن است درصدد بیاید برای تعیین جایگزین برای خامنه‌ای دخالت کرده و فردی را که با منافع اقتصادی و سیاسی این جریان هم‌خوان باشد به سمت جایگزینی سوق دهد. اگر ‌چه خود خامنه‌ای به‌طور آشکار کسی را معرفی نکرده اما باور بر این است که او کسی مانند ابراهیم رئیسی را ترجیح می‌دهد...
🔻نظام حاکم بر ایران از انتخابات برای مشروع جلوه دادن حاکمیتش استفاده می‌کنند و به نظر کارشناسان، اگر (جناح خامنه‌ای) خواست عمومی را به‌رسمیت نشناسند ریسک قیام وجود خواهد داشت.“


Share:

0 comments:

Post a Comment

About Me

My photo

مخاطب ما همه ي اون جوونايين كه دنبال نفس كشيدن تو هواي آزادي ميگردن . هم از ديكتاتوري موروثي بيزارن و هم از استبداد به اسم دين و خدا خسته!
 شماكه صداتون فرياد آگاهيه و تو گلوتون خشمي عصياني عليه دار و اسارت و قيچيِ سانسور! ما ميخوايم صداي همه ي ايروني هاي بامعرفتي باشيم كه از هجوم سياهي نميترسن و به جاش وايميسن و مي جنگن!

«من ايرانم» يك شبكه ي تلويزيوني اينترنتيه كه خبراي واقعي ايران رو به گوش دنيا ميرسونه. با طنز، تلخيِ خشم و دردت رو منعكس ميكنه، با هنر و ادبيات اعتراض تو رو  نشون ميده و با موسيقيش، مقاومت و ايستادن رو ترويج ميكنه. «من ايرانم» همه ي  حرف دل توئه كه اين روزا جاي ديگه ازش نميگن و نميشنفن! 

Google+ Badge

Powered by Blogger.

Google+ Followers

Labels